O nas

Duet Nova Aura –  zespόł powstał w 2013 roku, w wyniku długoletniej wspόłpracy kompozytora, Joanny Garnczarek,  z autorem tekstόw,  Martą Chrzanowską Foltzer. Duet rozpoczynał działalność od kameralnych występόw w Polsce i we Francji. Od 2017 występuje w Krakowie (Koncert Towarzystwa Sokόł 2017 , Koncert „Sen o Lwowie” z Teatrem Piosenki 2018, koncert piosenki francuskiej ”L’air du temps”, Krakόw 2018).

Album „Nova Aura Square”, ktόry ukazał sie w 2018 r.,  jest zbiorem autorskich piosenek duetu, w aranżacji Jerzego Zająca, wybitnego krakowskiego muzyka.

Piosenki z albumu „Nova Aura Square” to zaproszenie do innego spojrzenia na codzienność. W rytmach bluesa, walca, tanga, z przymrużeniem oka, z łagodnym uśmiechem i z nutą nostalgii.

IMG_4920
Nova Aura Marsylia

S

Studio

Czas za szybą mierzy się inaczej, nie na godziny, lecz na refreny. A właściwie nie mierzy się, lecz odmienia: dobrze, lepiej, naj… Do niczego, do najlepszego „wejścia”, do skutku. Jest dobrze? Ktόra jest, … czwarta? Może jeszcze (kawa) … może kiedyś (kawa)… następna (kawa)… „Siedzi”. Voilà! Tymczasem za szybą noc.

D

Duet

Duet „Nova Aura” – trudno o nim pisać „on”, no cόż, to zwyczajnie – my. Tworzymy i występujemy w Polsce i we Francji. Polskie klimaty są nam bardzo bliskie choć nasz świat „wyobrażony” czerpie z wielu źrόdeł. Słowo i dzwięk. Rytm i rym. Dziesiątki zapisanych nut, kajety z szuflady z wierszami. Prόby, pierwsze wzruszenia, pierwsza publiczność -warto to przeżywać. Warto wyjść na spotkanie drugiego człowieka.

IMG_1586

A

Aranżacja – Akcent, puls, faktura. Nowe brzmienie, nowe inspiracje. Idziemy razem, już nie duet lecz tercet.

20180203_120934
IMG_6972 1
IMG_6997

T

Technika – Trzy oktawy i głosy ptakόw. Brawura, koloratura. Niektόrzy to mają. My oddychamy i ćwiczymy … gamy. No i dykcja, dykcja…

Nova-Aura-szary

STUDIO JZ KRAKÓW

Studio gris bis 1

T

Tekst

Ważne słowa. Ważne i to co zapisane, i to co skreślone. Czasem odejmować łatwiej. Skracać z wdziękiem.

nozyczki
151024 4 MF JG concerto 110

F

Fortepian

Na początku serce bije, forte raz, piano dwa. Nim klawiatura zafaluje pod palcami, wszystko jest możliwe, ale ulotne. Nie stracić tego, dobiec, zapisać. Zagrać …

piano 2171007__340
Tomasza1
CD Lwów

L

Lwόw

„Atlas” wspomnień. Tylko tyle?
Aż tyle!

CD Lwów
Cwajer tango
170422_5564

G

Gitara – Prowadzi grę z publicznością. Wokόł jej dźwiękόw zawsze gromadzą się ludzie. Łączy. Wybacza niedoskonałość wykonania. Ma fantazję!

M

Makijaż

„Zrόb oko”. Nie, raczej je przymruż. Wtedy inaczej widzisz świat. „Dodaj koloru”. Nie, raczej gamę zmień. Naturalnie, naturalnie…

F

Figura – Figura wokalna. Kunszt, trudna, skomplikowana rzecz. Utrzymać poziom.
Oj, trzymamy, trzymamy się tej definicji.
Pόki co, polecamy skoki – interwałowe! 

IMG_1493
20171108_124546

K

Kot

Milczący recenzent. Przychodzi na gotowe. Skąd wie, że gotowe? Tajemnica…

20170328_115027

H

Hipolit

To On ! Kot kustosz, kot- legenda starego Krakowa. Siedzi w ciemnej bramie… ale najczęściej go nie ma. Szkoda.

Hipolit1
Hipolit2

C

Czas … Dobry czas

Kiedy jest dobry czas na płytę? Kiedy masz ochotę podzielić się piosenką, jak pamiętnikiem.

okladka przod
okladka tyl